SPREAD THE INFORMATION

Any information or special reports about various countries may be published with photos/videos on the world blog with bold legit source. All languages ​​are welcome. Mail to lucschrijvers@hotmail.com.

Search for an article in this Worldwide information blog

vrijdag 7 september 2012

Parti Socialiste wil nieuwe spaarformule

Er moet een spaarformule in het leven worden geroepen waarvan het geld gegarandeerd in de Belgische economie wordt geïnvesteerd. Dat heeft vicepremier Laurette Onkelinx van de Parti Socialiste (PS)
tegenover de krant De Standaard gezegd.

Onkelinx merkt op dat de Belgische gezinnen een recordbedrag van 230 miljard euro op spaarrekeningen hebben staan, maar de banken lenen daarvan volgens haar te weinig uit. Daarom moet er volgens haar naast de klassieke spaarrekening een nieuwe formule worden uitgewerkt waarbij de consument de garantie krijgt dat zijn geld naar de Belgische economie vloeit. De rente zou iets hoger liggen dan het aanbod van de klassieke spaarrekening. Het geld zou ter beschikking worden gesteld van kleine en middelgrote ondernemingen en sociale instellingen, zoals ziekenhuizen, die het op dit ogenblik moeilijk hebben om hun investeringsprojecten te financieren. Onkelinx wijst erop dat een gelijkaardig systeem in Frankrijk al lang wordt gehanteerd.

Bron :  (MH) / Express.be

Geen opmerkingen:

Een reactie posten