8. Alles Klar, Frau Kommissar?
De Deense eurocommissaris Margrethe Vestager heeft de voorbije jaren voor ruim 8,25 miljard euro aan boetes uitgedeeld aan internetzoekmachine Google.
- Juni 2017 - Boete van 2,42 miljard euro voor misbruik van dominante positie Google Shopping
- Juli 2018 - Boete van 4,34 miljard euro voor illegale praktijken Google Android
- Maart 2019 - Boete van 1,49 miljard euro voor misbruik van dominante positie Google Adsense
__________________
- Totaal: 8,25 miljard euro
Een druppel in de oceaan voor een bedrijf dat enkel in 2018 al een omzet boekte van 120 miljard euro.
MAAR: Tot op vandaag heeft Google exact ZERO euro daarvan betaald en heeft het tegen elke veroordeling beroep aangetekend.
De enige partijen die geld hebben gezien zijn de advocaten. Google heeft wel een aantal maatregelen genomen die de onregelmatigheden moeten wegwerken.
Margrethe Vestager zal in Mountain View, waar het hoofdkwartier van Google gelegen is, ongetwijfeld de geschiedenis ingaan als ‘de vrouw van 8 miljard’.
Ze wordt ook getipt als opvolgster van Jean-Claude Juncker als voorzitter van de Europese Commissie. Al trapte ze recent nog op zere tenen in Berlijn en Parijs, door de grote fusie tussen Alstom en Siemens te blokkeren.
|
Geen opmerkingen:
Een reactie posten