SPREAD THE INFORMATION

Any information or special reports about various countries may be published with photos/videos on the world blog with bold legit source. All languages ​​are welcome. Mail to lucschrijvers@hotmail.com.

Search for an article in this Worldwide information blog

dinsdag 9 april 2019

148 zweepslagen

teken nu

148 zweepslagen en bijna vier decennia in de gevangenis. Dat is de verschrikkelijke straf die Nasrin Sotoudeh boven het hoofd hangt omdat ze op vreedzame wijze opkwam voor vrouwenrechten in Iran. Maar wij kunnen dit schandaal aan de grote klok hangen als we G7-landen overtuigen met hun diplomatieke en economische macht een einde te maken aan vrouwenonderdrukking. Voeg nu je naam toe -- Avaaz en Nasrins collega's brengen onze oproep over aan G7-leiders! 
TEKEN NU
Lieve vrienden, 

148 zweepslagen en bijna vier decennia in de gevangenis. Dat is de verschrikkelijke straf die Nasrin Sotoudeh boven het hoofd hangt omdat ze op vreedzame wijze opkwam voor vrouwenrechten in Iran.

Het is moeilijk om je iets voor te stellen bij het leed en de pijn die deze dappere vrouw zal moeten doorstaan,maar met onze stemmen kunnen we dit schandaal aan de grote klok hangen. Samen kunnen we Nasrin en anderen in haar situatie helpen bevrijden.
Nasrin zou de G7 adviseren over wetgeving ter bescherming van vrouwen, maar zat opgesloten toen de bijeenkomst plaatsvond. Als we nu de druk opvoeren, kunnen we rijke landen overtuigen hundiplomatieke en economische macht in te zetten om de vrijlating van Nasrin en anderen zoals zij te eisen. 

Vrouwenonderdrukkende overheden als Iran en Saudi-Arabië willen dolgraag handel drijven met G7-landen als Frankrijk en Duitsland. Als deze landen druk zetten kan dat enorm veel effect hebben. Voeg nu je naam toe -- Avaaz en Nasrins collega's overhandigen onze oproep tijdens een belangrijke bijeenkomst van G7-leiders! 

Klik voor de vrijlating van Nasrin 

Andere advocaten zouden nooit durven wat Nasrin deed. Ze vertegenwoordigde vrouwen die gearresteerd werden nadat ze protesteerden tegen de Iraanse hijab-wet, maar ook journalisten, prominente mensenrechtenactivisten en minderjarigen die met de doodstraf bedreigd werden.Nu zal ze zweepslagen krijgen als straf. En decennialang zal haar het zwijgen worden opgelegd, omdat ze opstond voor dat waar ze in gelooft.Dit gebeurt niet alleen in Iran. In Saudi-Arabië werd Loujain al-Hathloul, nog een dappere vrouwenrechtenactiviste, gevangen gezet en gefolterd omdat ze auto wilde rijden! Maar zowel Iran als Saudi-Arabië zijn afhankelijk van hun relaties met de rijkste landen ter wereld -- daarom is het zo cruciaal dat de G7-landen hun macht blijven gebruiken om een einde te maken aan deze onderdrukking.
Als we massaal onze stem laten horen, kunnen we de G7 overtuigen om Nasrins vrijlating te eisen, en ze zover krijgen dat ze dit aankaarten tijdens elke bijeenkomst met vrouwenonderdrukkende landen. Dan zouden regeringen niet langer ongestraft vrouwenrechten kunnen schenden -- laten we daarvoor zorgen! Voeg je naam toe en deel dit overal! 

Klik voor de vrijlating van Nasrin 
Iran zou zomaar weg kunnen komen met deze vreselijke straf voor Nasrin. Maar dit is waar onze gemeenschap voor gemaakt is! Zes jaar geleden wilde Iran Sakineh Ashtiani stenigen voor overspel. Wij hielpen haar redden, en kunnen nu hetzelfde bereiken. En deze keer redden we niet alleen Nasrin, maar scheppen we een precedent voor meer respect voor mensenrechten wereldwijd.
Met hoop en vastberadenheid, 

Rewan, Bert, Mélanie, Ricken, Muriel, Rosa, en de rest van het Avaaz-team 

MEER INFORMATIE:

Iraanse mensenrechten
advocaat veroordeeld tot 38 jaar cel (NRC)https://www.nrc.nl/nieuws/2019/03/11/iraanse-mensenrechtenadvocaat-veroordeeld-tot-38-jaar-cel-a3952805

Celstraf en zweepslagen voor Iraanse mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh (de Volkskrant) https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/celstraf-en-zweepslagen-voor-iraanse-mensenrechtenadvocaat-nasrin-sotoudeh~b01d451b/?referer=https%3A%2F%2Fwww.google.be%2F

Iran: schandelijke straf van 38 jaar en 148 zweepslagen voor advocaat Sotoudeh (Amnesty International)https://www.amnesty-international.be/nieuws/iran-schandelijke-straf-advocaat-sotoudeh

In het Engels:

Human rights lawyer Nasrin Sotoudeh jailed 'for 38 years' in Iran (The Guardian)
https://www.theguardian.com/world/2019/mar/11/human-rights-lawyer-nasrin-sotoudeh-jailed-for-38-years-in-iran

Amnesty: Sentencing of Iran lawyer Sotoudeh 'outrageous' (Al Jazeera)
https://www.aljazeera.com/news/2019/03/amnesty-sentencing-iran-lawyer-sotoudeh-outrageous-190312102532646.html

Nasrin Sotoudeh: Iran human rights lawyer jailed for 38 years, say family (BBC)
https://www.bbc.com/news/world-middle-east-47531312

EU Foreign and Defence Ministry Condemns Conviction of Nasrin Sotoudeh (Center for Human Rights in Iran)
https://iranhumanrights.org/2019/03/eu-foreign-and-defence-ministry-condemns-conviction-of-nasrin-so...

"Feminist foreign policy", Op-Ed by Jean-Yves Le Drian and Marlène Schiappa - 8 March 2019 (France diplomatie)
https://www.diplomatie.gouv.fr/en/french-foreign-policy/human-rights/events/article/feminist-foreign...



Avaaz is een wereldwijd campagne-netwerk van 50 miljoen mensen. Wij streven ernaar de inzichten en waarden van burgers te laten weerklinken in internationale besluitvorming ("Avaaz" betekent "stem" of "lied" in verschillende talen). Avaaz heeft leden in alle landen van de wereld, ons team is verspreid over 18 landen in 6 werelddelen en werkt in 17 talen. Lees hier meer over de grootste campagnes van Avaaz, of volg ons op Facebook of Twitter.

Geen opmerkingen:

Een reactie posten