SPREAD THE INFORMATION
Any information or special reports about various countries may be published with photos/videos on the world blog with bold legit source. All languages are welcome. Mail to lucschrijvers@hotmail.com.
Autobiography Luc Schrijvers Ebook €5 - Amazon
Search for an article in this Worldwide information blog
donderdag 27 september 2012
Hoe Zwitserland de vicieuze schuldencirkel binnen de eurozone voedt...
De Zwitserse centrale bank fungeert als tussenpersoon voor de toenemende kapitaalvlucht van het Zuiden naar het veiligere Noorden, waarmee de schuldencrisis nog verergert. Dat schrijft Ambrose Evans-Pritchard in The Daily Telegraph op basis van een rapport van Standard & Poor’s.
Volgens S&P's kocht de centrale bank van Zwitserland dit jaar al 80 miljard euro aan Duitse, Nederlandse, Franse, Finse en Oostenrijkse obligaties op om de kapitaalvlucht vanuit Italië, Spanje en Griekenland te counteren en de waarde van de Zwitserse frank tegenover de euro te behouden.
Op deze manier drijft de Zwitserse centrale bank het renteverschil tussen noordelijke en zuidelijke Europese staten verder op de spits en voedt het de vicieuze schuldencirkel. Het rapport van Standard & Poor noemt het fenomeen 'euro-recyclage'.
Volgens Simon Derrick van BNY Mellon is de centrale bank min of meer verplicht om enkel de beste obligaties aan te kopen om de vaste wisselkoers tegenover de euro te behouden. Het plan van de ECB om ongelimiteerd Italiaanse en Spaanse obligaties aan te kopen heeft hier weinig verschil in gebracht.
Hoewel Aziatische beleggers en grote fondsen hun vertrouwen in de eurozone lijken te herwinnen en verleid worden door de hoge rentes op zuiderse obligaties is het voor Thomas Jordan, voorzitter van de Zwitserse centrale bank, nog te vroeg om te concluderen dat de crisis voorbij is.
“In de huidige situatie vormt een stijging van de Zwitserse frank een substantiële bedreiging voor onze economie en een risico op deflationaire ontwikkelingen. We blijven daarom onze minimumwisselkoers nastreven,” aldus Jordan.
De praktijk kan ook inflationaire gevolgen hebben en bubbels creëren, zoals China niet lang geleden ontdekte. Zwitserland lijkt inderdaad een vastgoedbubbel te creëren, gezien zijn huidige hypotheekschuld van 140% van het bruto binnenlands product. Toch steunt Hans Redeker van Morgan Stanley de Zwitserse strategie en verklaart hij dat de valutakoppeling het land helpt door de export en het toerisme te stimuleren.
Bron : :The Daily Telegraph / Express.be
Abonneren op:
Reacties posten (Atom)

Geen opmerkingen:
Een reactie posten