SPREAD THE INFORMATION

Any information or special reports about various countries may be published with photos/videos on the world blog with bold legit source. All languages ​​are welcome. Mail to lucschrijvers@hotmail.com.

Search for an article in this Worldwide information blog

woensdag 26 september 2012

iPhone-maker Foxconn sluit fabriek na zware rellen





In een van de fabrieken van de Chinese elektronicaproducent Foxconn in de stad Taiyuan zijn rellen uitgebroken. Het bedrijf is een onderaannemer van het Amerikaanse technologieconcern Apple en raakte in het verleden al verschillende keren in opspraak omwille van de Spartaanse omstandigheden waarin de werknemers moeten functioneren.

Details zijn er niet, wel zijn er op het microblogplatform Weibo luchtfoto’s en video’s opgedoken waarop een grote politiemacht te zien is om en in de fabriek. De meeste dragen gevechtskledij en proberen mensen tegen te houden. De Chinese censor zou de berichten al hebben verwijderd.

Volgens het webmagazine Engadget worden in deze fabriek onderdelen voor de iPhone 5 gemaakt.

Onbevestigde berichten stellen dat de onlusten uitbraken nadat een veiligheidsagent een arbeider sloeg.

Volgens het persbureau Reuters zou de fabriek - waar 79.000 mensen werken - ondertussen gesloten zijn, nadat 2.000 arbeiders in rellen slaags raakten met de politie. 40 mensen zouden daarbij zijn gehospitaliseerd.

Bron : Express.be

Geen opmerkingen:

Een reactie posten