SPREAD THE INFORMATION

Any information or special reports about various countries may be published with photos/videos on the world blog with bold legit source. All languages ​​are welcome. Mail to lucschrijvers@hotmail.com.

Search for an article in this Worldwide information blog

vrijdag 16 mei 2014

België : Het Climaxi Nieuws - mei 2014‏

pulskor

Beste, het laatste:
Nieuws van Climaxi


Verkiezingsfilmpje Pulskorvissen

Op 6 mei lanceerde vzw Climaxi zijn verkiezingscampagne. Met een aantal filmclipjes willen we de eisen van een aantal bevolkingsgroepen bij de verkiezingskandidaten brengen. 

Wij ondersteunen een aantal thema’s die passen binnen onze visie rond een consequenter klimaatbeleid.

Watch the Video

Elektrische puls: visgebieden leeg

Een aantal jaren geleden werd in Nederland begonnen aan het ontwikkelen van elektrische visnetten voor pulskorren. Ondertussen kende Europa tachtig vergunningen toe aan de Nederlanders om met het tuig te experimenteren. In België,Frankrijk en Groot-Brittannië regent het protesten. De pulskor zou dan wel de bodem minder beroeren, maar ganse visgebieden leegscheppen.

Op 17 mei organiseert vzw Climaxi een nationale actiedag rond visserij. We werken die dag ook met onze petitie tegen de gesubsidieerde invoer van pangasius in België. Wie wil meedoen kan zich melden bij verschillende contactpersonen.


elektrisch visnet

LRM moet op zoek naar een nieuwe partner voor Limburg Gas

Afgelopen weekend maakte het Britse bedrijf IGAS bekend dat het DART Energy over zal nemen. De aandelen buiten het Verenigd Koninkrijk willen zij doorverkopen. Het steenkoolgas-project in Limburg komt hierdoor op losse schroeven te staan. 

Dart Energy en LRM richtten in 2011 samen Limburg Gas NV op met de bedoeling om in de Limburgse kempen op zoek te gaan naar steenkoolgas.

Het Climaxi team
Filip De Bodt – Famke Vekeman - Lieve Van Dijck

logo Climaxi
logo sitelogo facebooklogo mail

Activiteiten

De laatste updates vind je op deactiviteitenkalender op onze site.

Zwarte, naar rechts wijzende driehoekZaterdag 17 mei: Actiedag rondvisserij. Meer info bijFilip@climaxi.org

Zwarte, naar rechts wijzende driehoekZaterdag 7 juni: Climaxi staat met een infostand op hetWereldfeest in Leuven.
Meehelpen? famke@climaxi.org

Zwarte, naar rechts wijzende driehoekWoensdag 11 juni om 10u: In het kader van de werkgroep De eetbare stad, deelproject van De Toekomstfabriek, brengen we deze keer een bezoek aan de sneukeltuin in het Banierpark , vlakbij Dampoort in St Amandsberg. 

Het parkje werd in overleg met buurtbewoners aangelegd en beplant met zoveel mogelijk eetbaar groen. Buurtbewoners kunnen er ook terecht met composteerbaar afval. Er is een groepje ‘de parkvrouwen’ dat verantwoordelijk is voor het beheer. 

Inschrijven via famke@climaxi.org 

Banierpark

Steun Climaxi

met een gift op rekeningnummer
BE40 0016 3236 1163

Bestel de nieuwe FSC-brochure!

De Brochure ‘Duurzaam op Papier’ is een uitgave van vzw ’t Uilekot in samenwerking met vzw Climaxi. De brochure telt 36 bladzijden en werd gecoördineerd door Yana Cheyenne-Malfait. We sturen de brochure naar je thuis bij overschrijving van 3 € 
op reknr. BE40 0016 3236 1163

Brochure Duurzaam op Papier

Geen opmerkingen:

Een reactie posten