SPREAD THE INFORMATION

Any information or special reports about various countries may be published with photos/videos on the world blog with bold legit source. All languages ​​are welcome. Mail to lucschrijvers@hotmail.com.

Search for an article in this Worldwide information blog

donderdag 23 juli 2026

WORLD WORLDWIDE EUROPE BELGIUM GHENT - trefpunt - nieuwsbrief - gentsefeesten.

 

Vergeet communie- en trouwfeesten allerhande: de enige feesten die er echt toe doen, zijn de Gentse. En al zeker de 55e editie van het Trefpunt Festival – hart, brein en lever van de Gentse Feesten. 


We zijn over de helft van de Gentse Feesten. Dat betekent twee dingen: uw benen beginnen stilaan te protesteren en het beste moet nog altijd komen. Nog vier dagen muziek, dans, gesprekken, ontdekkingen, pinten, onverwachte ontmoetingen en veel te laat naar huis gaan.

Van legendarische concerten tot dansvloeren waar ge per ongeluk drie uur blijft plakken. Van literatuur tot klimaatfietstochten. Van opkomend talent tot artiesten die ge over tien jaar zult kunnen zeggen dat ge "er toen al bij waart".

Check hieronder wat Trefpunt Festival de komende twee dagen voor u in petto heeft. 

Uitreiking Gentse Klimaatprijs 2026
Don 23 juli - 19u45 - Walter De Buckplein

Als kers op de taart, de slagroom, de chocoladeschilfers én dat mysterieuze vruchtje bovenop: op dag 7 rijkt het Klimaatforum de Gentse Klimaatprijs 2026 uit. Een bekroning voor mensen en projecten die Gent een stukje duurzamer maken.

De prijswinnaars komen uit een shortlist van zes kandidaten. En omdat goede ideeën gezien mogen worden, worden ook enkele haltes van de fietstochten gekozen uit diezelfde shortlist. Een prijsuitreiking dus, maar ook een handige spiekbrief voor iedereen die wil weten waar de toekomst van Gent vandaag al bezig is.

>>> meer info

DJ Radio Barbã
Do 23 juli - 01u00 - Walter De Buckplein

Het reizigersbloed stroomt door de aderen van Radio Barbã. Een wereldreizende feestmachine, een muzikale nomade die klinkt als een metropool onder een zinderende zon. Zijn sets zijn een vurige mix van Oost-Europese zigeunerklanken, opzwepende Balkangrooves en transcontinentale gipsypunk een muzikale orkaan die overal ter wereld dansvloeren in vuur en vlam zet. Met een ontembare energie en een onweerstaanbare drang naar het extatische brengt hij feesten tot het kookpunt.

>>> bekijk hier onze agenda
Postpunk uit het struikgewas
Do 23 juli - 21u15 - De Karavaan

GEITENVEL stampt, schreeuwt, zweet en sleurt u zonder pardon mee hun struikgewas in. Verwacht geen brave refreintjes of een avondje netjes knikken op de maat. Verwacht luide gitaren, onbeschaamde teksten, een gezonde dosis waanzin en een podium dat op elk moment kan ontploffen.

Dit is muziek voor wie liever brult dan fluistert. Voor wie spektakel verkiest boven subtiliteit. GEITENVEL is luid. GEITENVEL is onbeschaamd. GEITENVEL brengt spektakel. En als ge daar niet tegen kunt? Dan zijt ge waarschijnlijk veel te dicht bij het podium gaan staan.

>>>  linkske!


 
I H8 Camera
Vrij 24 juli - 00u00 - De Karavaan



I H8 Camera is al jaren het muzikale speeltuintje van Antwerpse cultfiguur Rudy Trouvé. Een groep zonder vaste bezetting, zonder setlist en zonder enig verlangen om voorspelbaar te zijn. Soms weet het publiek pas bij de eerste noot wie er meespeelt. Soms weten de muzikanten het zelf nog niet helemaal. Naar verluidt is zelfs de band af en toe verrast door de band.

Wat ge wél weet: dat ge geen gewone concertavond krijgt. Verwacht geen hits of netjes ingestudeerde refreinen, maar een avontuurlijke botsing tussen funk, rock, jazz, improvisatie en alles wat daar toevallig tussen valt. Nummers ontstaan waar ge bij staat, nemen onverwachte afslagen en verdwijnen weer even snel als ze gekomen zijn.

>>> zet het in uw agenda

Uw heupen weten al lang wat uw hoofd nog moet ontdekken
Vrij 24 juli - 15u00 - Het Bal

Na acht uur Gentse Feesten zijn uw benen misschien moe, maar uw heupen zijn nog lang niet uitgespeeld. Oriental Flow brengt de sierlijke bewegingen van de Midden-Oosterse dans samen met de ontspannende flow van yoga. Zachter dan een fitness, swingender dan een zonnegroet.

Hier geen strakke choreografieën waarbij ge na drie minuten denkt dat ge per ongeluk op auditie voor So You Think You Can Dance zijt beland. Wel vloeiende bewegingen, zachte stretches, sierlijke heupcirkels en een les waarin ge sterker, soepeler én een beetje vrolijker van wordt.

>>> doe mee!


Wie valt, ligt goed
Vrij 24 juli - 18u30 - Bord De l'Eau
Wie ooit dacht dat Twister alleen iets was voor op een versleten plastieken mat, heeft duidelijk de Speelmakers nog niet bezig gezien. Nele en Shana bewijzen dat elk spel groter, zotter en plezanter wordt als ge het genoeg ruimte geeft.

Met een hoop kleur, een flinke portie fantasie en nul schroom sleuren ze kinderen, jongeren, volwassenen – en ja, ook u – mee in hun spel. Vrijdag op het menu: Twister XXL.

>>> speel mee
Zingt ge graag luid, vals of verrassend zuiver? Dan hoort ge hier thuis
Vrij 24 juli - 20u00 - Bord de l'Eau

Er zijn van die momenten waarop een plein plots één groot koor wordt. Waar onbekenden samen de refreinen van de jaren 80 en 90 uit volle borst meebrullen, waar ge na drie nummers al meezingt alsof ge elkaar al jaren kent en waar kippenvel gratis bij de inkom zit (en de inkom is ook gewoon gratis, zot!).

Dat is Zie Ze Zingen. Hun jaarlijkse 80's & 90's Singalong Party is intussen een vaste afspraak voor iedereen die vindt dat de beste muziek vooral luid en samen gezongen moet worden. Geen stress als ge de tekst vergeten zijt: die verschijnt gewoon via een QR-code ter plaatse. Ge moet dus enkel nog uw stem meebrengen. Of uw enthousiasme. Dat laatste volstaat eigenlijk ook.

>>> ziet ge uzelf al zingen?




P.S. Bang dat ge nog iets schoon gaat missen? Volg ons op Instagram en Facebook. Wij houden u met veel plezier op de hoogte.
Website
Facebook
Instagram

Geen opmerkingen:

Een reactie posten