SPREAD THE INFORMATION

Any information or special reports about various countries may be published with photos/videos on the world blog with bold legit source. All languages ​​are welcome. Mail to lucschrijvers@hotmail.com.

Search for an article in this Worldwide information blog

woensdag 29 juli 2026

WORLD WORLDWIDE EUROPE BELGIUM GHENT - trefpunt -- gentsefeesten - nieuwsbrief. Woensdag 29 juli 2026.

 

Tien glorieuze dagen die moeiteloos overliepen in tien glorieuze nachten.

Tien dagen. Genoeg tijd om een plein en een park te laten aanvoelen als een tweede thuis. Genoeg tijd om duizenden onbekenden te zien uitgroeien tot gezichten die ge elke avond opnieuw tegenkomt. Genoeg tijd om te vergeten welke dag het eigenlijk is en alleen nog te tellen in dag één, twee, drie, vier...

 

Van een openingsstoet die de stad wakker schudde tot Fins keelgezang waarvan ge nog altijd niet weet hoe een mens dat uit zijn lijf krijgt. Van een Dinsdagclub op zondag (want waarom ook niet?) tot folkconcerten waarbij ge elk moment een hobbit uit de struiken verwachtte. Barcelona? Gent. Midden-aarde? Ook Gent.


Het plein, het park en de straten daartussen werden tien dagen lang bewoond door de schoonste mensen. Mensen die bleven hangen. Mensen die nieuwe vrienden maakten aan de toog. Mensen die elkaar elke avond toevallig opnieuw tegenkwamen. Mensen die eigenlijk naar huis moesten, maar daar collectief geen haast mee hadden.

Gelukkig maar.




Want ondertussen passeerden er om en bij de duizend concerten, acht podia, een literair festival, vurige debatten, dansworkshops voor wie dacht twee linkervoeten te hebben, circus dat de zwaartekracht persoonlijk beledigde, theater dat tegelijk luidruchtig als zacht was en vuurshows waarbij zelfs de zon even respectvol opzij ging.

We zien u graag, terug

Na de laatste feestendag gaan wij in zomerslaap. Of toch ongeveer.

Eerst alle laatste loodjes afwerken, onze jobstudenten betalen, al het gerief in de loods stapelen, de herbruikbare bekers wassen, 
de verloren voorwerpen naar de politie brengen, het bier van de muren schrobben en dan mag onze ploeg op verdiende rust. Want voor u zijn de feesten een fanfare van leute. Voor onze medewerkers een ware marathon.

We zien u heel graag terug. Maar nog efkes niet.
Vanaf donderdag 27 augustus zwaaien we de deuren van ons café weer open.

Ge gaat ons misschien een beetje missen. Dat is wederzijds. Maar zelfs een café moet af en toe eens op vakantie om pinten, stoelen en zichzelf terug op orde te krijgen. Nog heel even geduld dus.

En vanaf september gooien we ook de rest weer open. Onze concertzaal vult zich opnieuw met lawaai waar ge blij van wordt, en in Bar Edward krijgt onze galerij weer een verse lading kunst aan de muren.

Blijf ondertussen wat nieuwsgierig en houd trefpunt.be of onze Instagram in de gaten. Dan weet ge als eerste wat er allemaal op stapel ligt.

Wij kunnen niets of toch niet alleen
Het is alleen maar dankzij onze geoliede machine, onze ploeg, onze partners, ons vrijwilligersteam, en het allerbeste publiek dat wij dit allemaal kunnen verwezenlijken. Samen maken we elke dag trefpunt. Dus eindigen we graag met een bedanking.

Merci ploeg, merci productie, merci artiesten, merci fotografen, merci organisaties, merci Accueil, merci catering, merci geluidstechnici, merci barploeg, merci decorteam, merci iedereen op den bureau, merci leveranciers, merci schoonmakers, merci buren, merci publiek, merci tooghangers, merci Gent, merci stagiaires, merci al onze vrijwilligers, merci iedereen die ooit met een idee kwam aanzetten.

Gij in het publiek. Gij juist naast het publiek. Gij die elke dag een keer passeert en gij die gewoon naar toilet moest en toch bleeft plakken. Dansend in de regen, zingend in de zon.
Gij maakt de feesten.

Dankudankudanku
Onze fotografen Rani Goethals en Gunter Vanderbeken maakte voor ons
10 dagen de mooiste foto's van alles dat er te zien was, en alles dat we gemist hebben.

>>> Alles mooi per dag op facebook
>>> Een selectie op instagram
P.S. We zijn met de Nachtmarathon genomineerd voor De Wijste Gentenaar. Stem hier op ons in de categorie sport!
P.S:  Pak u een dikke stift en schrijf in uw agenda: Trefpunt Festival 2027 gaat door van vrijdag 16 juli tot en met zondag 25 juli! En volg ons evenement!
Website
Facebook
Instagram

Geen opmerkingen:

Een reactie posten